Nejčastěji se poplatek za nejrůznější balíčky TV kanálů na satelitu nebo v kabelové televizi pohybuje v rozmezí 201 až 400 korun, což uvedly dvě pětiny dotázaných. Poplatek od 401 do 600 korun potvrdila víc než čtvrtina lidí a nad 600 korun asi desetina respondentů. Nejnižší částku do 200 korun měsíčně hradí 23,4 procenta lidí.
"V těchto případech jde o základní balíčky služeb, které zahrnují volně šířené programy. I když jde jen o stokoruny měsíčně, často je to zbytečný výdaj. V DVB-T jsou tyto programy dostupné zdarma, nebo jen s minimální jednorázovou investicí do lepšího nastavení televizní antény. Řada rodin má dnes napjaté rozpočty a tady se nabízí snadná úspora," uvedl Pařízek. Koncesionářský poplatek činí u televize 135 Kč a rozhlasu 45 Kč za měsíc.
K příjmu pozemního televizního signálu 55 procent dotázaných používá individuální anténu, zbytek má televize naladěnou pomocí společné televizní antény (STA). Televizi s vysokým rozlišením má necelá polovina lidí, přičemž její vlastnictví častěji uvádějí muži, respondenti do 49 let, lidé s příjmy nad 25.000 Kč a vysokoškoláci. Průzkum také ukázal, že 71 procent respondentů ví o televizních kanálech ve vysokém rozlišení a 41 procent je ve vysokém rozlišení sleduje.
Průzkum se uskutečnil letos v září na vzorku 1000 respondentů z celé ČR. Digital Broadcasting podnikatele Radima Pařízka provozuje pozemní televizní multiplex 4.
zdroj: ČTK