Náš první byt! Jak ho zařídit a vyvarovat se chyb začátečníka?
Nový byt znamená pro mnohé splněný sen. Po stresech se zaplacením a s vyřízením všech nutných dokumentů následuje obvykle ta příjemnější část - vybavování a zařizování nového domova. I to se ale lehce může změnit v noční můru, pokud nevíme, jak na to.
Rady lze načerpat například na dalším z cyklu seminářů a tematických dnů pro širokou veřejnost pořádaných developerskou společností BCD Group a realitní kanceláří LEXXUS, který se uskuteční ve čtvrtek 15. března 2012 v 18 hodin v prostorách společnosti LEXXUS. Na semináři se také účastníci dozví zajímavé informace o současné situaci na českém realitním trhu.
Každý je jedinečný, proto musí být jedinečné i naše bydlení. Snahou bytových designérů a poradců je proto především perfektně poznat své klienty. Jejich zvyky, denní návyky, koníčky a záliby. Protože jedině tak jim mohou pomoci vytvořit bydlení, které se bude nejenom líbit, ale i funkčně vyhovovat, a ve kterém se bude dobře žít. Nad tímtéž by se měli zamyslet všichni, kteří se rozhodnou zařizovat si byt svépomocí. V průběhu celého procesu zařizování je vhodné řídit se sloganem: „Interiér je dokonalý ne tehdy, když už do něj není co přidat, ale když už nelze nic ubrat.“
Ve svém domově se chceme obklopit barvami, které máme rádi a jsou nám příjemné. Pokud mezi ně však patří výrazné odstíny jako je například tyrkysová či ostře červená, je dobré dát na rady odborníků a oblíbenými barvami raději šetřit. Pouhý akcent barvy na závěsech, polštářích či přehozu bude působit velmi dobře a navíc jej můžeme lehce obměnit. A pokud se přece jen barev na stěnách nechceme vzdát, nikdy jimi nevymalujme celou místnost. Mnohem lepší efekt bude mít jen jedna barevná stěna. Důležitý je také výběr textilií – závěsy, záclony a žaluzie s prostorem umí divy. I stroze zařízený interiér v chladných odstínech dokážou zútulnit. Funkčnost i vzhled každého pokoje nejvíc ovlivní výběr nábytku. Ještě před jeho nákupem je ale nutné rozplánovat a vymezit často podceňované, ale velmi důležité klidové a komunikační zóny bytu. Zejména společenským zónám, jako jsou obývací pokoje, kuchyně a chodby, bychom měli při rozmístění nábytku věnovat zvýšenou pozornost, protože v místech častého pohybu členů domácnosti by nemělo nic překážet. Obecně existují dva základní přístupy, jak k výběru nábytku přistupovat. Prvním je mít jasnou představu o tom, v jakém stylu a jaký nábytek vybereme a kam jej umístíme. Druhou možností je pořídit si nejprve jen základní kusy, bez kterých se nedá fungovat (jídelní stůl, židle, postel.. ) a poté vyčkat. Zabydlet se, poznat co nám vyhovuje, čím se chceme obklopit a pak postupně interiér dolaďovat do nejmenších detailů.
Důraz by měl být při zařizování kladen zejména na to, aby se podařilo sladit barevnost, nejen v místnosti, ale v rámci celého bytu a tím docílit konzistence a tzv. „rukopisu“ majitele. Každá místnost musí mít svůj smysl a účel. Zároveň musíme dbát na to, abychom nakupovali zařízení s rozmyslem a nekupovali zbytečnosti.
Mnoho dalších užitečných rad se zájemci mohou dozvědět právě na semináři „Jak zařídit byt“. Odborníci se s účastníky podělí o praktické zkušenosti a zodpoví jejich dotazy. Kromě cenných rad si ale mohou odnést i kupon na slevu 100.000 korun při koupi bytu v projektu Nad Rokytkou. Část semináře bude věnována situaci na českém realitním trhu. Setkání se uskuteční 15. března od 18 do 19 hodin v realitní kanceláři LEXXUS na adrese Millennium Plazza, V Celnici 10, Praha 1. Zájemci o účast se musí registrovat do 12.3.2012 na adrese seminar@lexxus.cz nebo na facebookových stránkách /nadrokytkou.